Idź do głównej treści

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - WRZESIEŃ

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - WRZESIEŃ

Nowe funkcje Smartload wprowadzone we wrześniu:

1. Szybkie dodawanie ładunków - wchodząc ustawienia, a następnie w cechy projektu możesz zaznaczyć opcję szybkiego dodawania ładunków. Po zdefiniowaniu nowego ładunku aplikacja od razu umieszcza je na przestrzeni ładunkowej.

2. Ustawienia widoczności ładunków -  aby zaznaczyć obramowania ładunków, wejdź w ustawienia, a następnie w jednostki i wygląd. Widoczność obramowania ładunków można ustawić za pomocą suwaka. Dzięki temu na wizualizacji ładunki będą mniej lub bardziej widoczne, w zależności od potrzeb.

 

3. Siatka i miara - aby dodać, kliknij symbol siatki. Następnie przejdziesz do ustawień, zaznacz odpowiednie jednostki, rozmiar siatki oraz jej widoczność. Możesz zaznaczyć opcję, aby wyświetlała się tylko siatka lub siatka wraz z miarą. Funkcja jest przydatna np. podczas układania cienkich ładunków tj. ściany.

4. Dodawanie ładunków wg. kolejności - wchodząc w ustawienia możesz również wybrać opcję "Zachowaj kolejność ładowania", dzięki temu program podczas ładowania z wyższym priorytetem potraktuje kolejność ładunków, nawet kosztem optymalizacji miejsca. To oznacza, że aplikacja nie zmienia kolejności ładunków - pierwszy dodany ładunek jest na początku, a ostatni na końcu przestrzeni ładunkowej. Po zaznaczeniu wybranej opcji kliknij zapisz. Pamiętaj, aby tę funkcję włączyć przed dodaniem ładunków.  

Po więcej szczegółowych informacji na temat wszystkich funkcji zapraszamy do naszej instrukcji obsługi dostępnej w zakładce Pomoc.  

Link do instrukcji: https://smartload.pl/pl/pomoc/instrukcja-uzytkownik