Idź do głównej treści

Znajdź miejsce na doładunek

Ułóż te same ładunki, zajmując do 24% mniej miejsca

Każde 100km z 33 paletami to ponad 500 PLN

1 puste miejsce paletowe to strata nawet 200 PLN na każde 1000km

Mój garaż

Zapisz układy palet dla swoich stałych klientów i szybko do nich wracaj

Drag&Drop

Inteligentny algorytm ułoży ładunek. Ty wprowadź swoje poprawki

Smartload.plZobacz korzyści dla Ciebie

z używania Smartload

Polecamy aplikację Smartload.pl każdej firmie transportowej, która chce szybciej oraz ekonomiczniej planować załadunki, zyskać czas i profesjonalizm w oczach swoich Klientów.
Glob Kurier
WWW
Jesteśmy bardzo zadowoleni z aplikacji ze względu na prostotę użytkowania oraz jej wielofunkcyjność, dzięki czemu spełnia nasze wszystkie potrzeby. Z pomocą Smartload możemy w ciągu kilku minut zaplanować transport, co w znaczący sposób usprawnia naszą pracę.
FRESSO
WWW
Smartload.pl to profesjonalna i wielofunkcyjna aplikacja, która w połączeniu z intuicyjnością użytkowania, pozwala nam na optymalne planowanie naszego załadunku, dzięki temu szybciej dostarczamy zamówienia do naszych klientów.
ARISTO
WWW
Dzięki aplikacji Smartload planowanie załadunku prefabrykatów budynków nawet tych ponadgabarytowych jest intuicyjne. Polecamy wszystkim korzystanie z aplikacji do optymalizacji załadunku, która pozwala wykorzystać w 100% przestrzeń załadunkową.

Funkcje Smartload

Wykorzystaj 100% przestrzeni pojazdu

Truck
Podajemy na bieżąco LDM i m3

W miarę doładowywania kolejnych ładunków Smartload podpowiada ile metrów pojazdu jest zajęte, a ile wolne i dostępne dla następnych ładunków. Smartload przedstawia także zajętą i dostępną kubaturę pojazdu w m3. Od razu wiadomo czy zmieści się kolejny ładunek!

CZYTAJ WIĘCEJ »
Truck
Grupy palet w różnych kolorach

Przy planowaniu doładunku może być kluczowe, aby oddzielić wizualnie palety jednego klienta od palet drugiego klienta. Oznacz palety niepiętrowalne innym kolorem, a piętrowalne innym. Klarowny i czytelny projekt załadunku podkreśli profesjonalizm projektu.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Truck
Aktywna i pasywna piętrowalność palet

Paleta piętrowalna aktywnie PA to taka, którą można postawić na innej piętrowalnej palecie.

Paleta piętrowalna pasywnie PP to taka, na której można postawić inną paletę.

Każda paleta może mieć dowolną z wyżej wymienionych cech. Może nie posiadać żadnej z nich lub obydwie. Posiadając obydwie w/w cechy paleta może być położona na innej oraz na niej może być umieszczona inna paleta. Paleta, która nie posiada żadnej z w/w cech, musi leżeć na podłodze i nie może być przykryta inną paletą.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Truck
Kontrola wysokości i wagi ładunku

Istotnym elementem optymalizacji załadunku jest efektywne wykorzystanie przestrzeni jeśli chodzi o długość ładunku - LDM. Dopełnieniem powyższego jest kontrola wysokości załadunku (co do 1 cm) pozwalająca wykorzystać w pełni przestrzeń załadunkową. Ze Smartload pojazd nie będzie wracał do bazy na pusto.

Smartload kontroluje także wagę ładunku i porównuje ją do wagi pojazdu. W przypadku przekroczenia dopuszczalnej wagi, program wyświetla stosowny komunikat.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Układaj w 3D własne rozmiary palet i pojazdów

Standardowe palety rozmieścisz w głowie w minutę. Schody zaczynają się, gdy masz kilka rodzajów niestandardowych palet. Z nami to nie problem, wpisz wymiary palet i szybko dodaj, a od razu dowiesz się czy zmieszczą się na określony pojazd.

Dlaczego warto korzystać z planera załadunku 3D?

Dlaczego warto korzystać z planera załadunku 3D?
Planowanie załadunku 3D to proces tworzenia graficznej reprezentacji przestrzeni, w której ładunek może być umieszczony na pojeździe, kontenerze, palecie lub przestrzeni własnej. Aplikacja do planowania załadunku jest niezwykle przydatna w branży logistycznej, transportowej oraz produkcyjnej. Opr...

Dobre praktyki produkcyjne (GMP) i dystrybucyjne (GDP)

Dobre praktyki produkcyjne (GMP) i dystrybucyjne (GDP)
Dobra praktyka produkcyjna (GMP - Good Manufacturing Practice) oraz dobra praktyka dystrybucji (GDP - Good Distribution Practice) to normy i standardy, które zostały wprowadzone w celu zapewnienia jakości, bezpieczeństwa i skuteczności produktów farmaceutycznych oraz innych produktów podlegającyc...

Zarządzanie zgodne z Lean Management

Zarządzanie zgodne z Lean Management
Lean Management to zarządzanie przedsiębiorstwem w taki sposób, aby maksymalizować zyski i minimalizować ewentualne straty. Skuteczne wdrożenie metody wymaga zaangażowania całego zespołu, odpowiedniej organizacji pracy oraz systematyczności.

Transport i logistyka wewnętrzna w zakładzie produkcyjnym

Transport i logistyka wewnętrzna w zakładzie produkcyjnym
Transport i logistyka wewnętrzna w polega m.in. na przepływie towarów w obrębie danego przedsiębiorstwa oraz zarządzaniu zapasami. Odpowiednia organizacja tych sektorów ma znaczący wpływ na wydajność i przepustowość procesów produkcyjnych.

Zarządzanie działem utrzymania ruchu

Zarządzanie działem utrzymania ruchu
Głównym celem działu utrzymania ruchu jest zapewnienie ciągłości produkcji, poprawa efektywności maszyn oraz minimalizacja awarii i przestojów. Takie działania są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Skuteczne zarządzanie parkiem maszynowym wymaga elastyczności i dostosowywa...

Elektroniczna wersja listu przewozowego e-CMR w 2024 roku!

Elektroniczna wersja listu przewozowego e-CMR w 2024 roku!
Międzynarodowy list przewozowy (CMR) to jeden z najważniejszych dokumentów w transporcie, bez którego przewóz towarów nie byłby możliwy. Jednak ze względu na jego papierową wersję zdarza się wiele pomyłek, co prowadzi do utrudnień podczas wykonywania zlecenia.

Logistyka Branży E-commerce w Okresie Świątecznym.

Logistyka Branży E-commerce w Okresie Świątecznym.
Klienci w ostatnich latach coraz częściej decydują się na zakupy online w okresie przedświątecznym ze względu na wygodę i większą kontrolę nad wydatkami. Dlatego w tym wyjątkowym czasie efektywne zarządzanie logistyką to prawdziwe wyzwanie, ponieważ ruch w sklepach online jest ogromny.

Autonomiczne pociągi: jak usprawnią transport kolejowy towarów?

Autonomiczne pociągi: jak usprawnią transport kolejowy towarów?
Transport kolejowy towarów jest bardzo efektowną formą masowego przewozu. Dlatego kolej również nie pozostaje w tyle z nowoczesnymi technologiami. Od kilku lat trwają prace nad autonomicznymi pociągami.

Transport drogowy w okresie zimowym - jak się przygotować?

Transport drogowy w okresie zimowym - jak się przygotować?
Zbliża się okres zimowy związany z trudnymi warunkami atmosferycznymi, który stanowi wyzwanie w transporcie drogowym. Warto zadbać o bezpieczeństwo oraz zapoznać się z panującymi przepisami ruchu drogowego w poszczególnych krajach

Transport kabotażowy - na czym polega, zalety i wady

Transport kabotażowy - na czym polega, zalety i wady
Transport kabotażowy to forma przewozu towarów, która odbywa się na obszarze jednego państwa z punktu A do punktu B, natomiast pojazd jest zarejestrowany w innym kraju. Obecnie termin ten używany jest głównie w kontekście transportu drogowego.

Negocjacje i komunikacja w branży TSL: klucz do sukcesu

Negocjacje i komunikacja w branży TSL: klucz do sukcesu
Negocjacjom transportowym podlega wiele aspektów, m.in. koszt frachtu, ubezpieczenie czy termin płatności za zlecenie. Rozmowy powinny odbywać się w atmosferze zaufania, gdyż każda ze stron chce dla siebie najkorzystniejszej ceny i warunków.

Kiedy ładunek nadaje się na przesyłkę kurierską?

Kiedy ładunek nadaje się na przesyłkę kurierską?
W niektórych przypadkach przesyłka kurierska jest wygodnym i bardziej opłacalnym wyborem niż w przypadku wysyłki towaru za pośrednictwem firmy transportowej. Dotyczy to oczywiście niewielkich ładunków, jednak często można dodatkowo zredukować wymiary palety, dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu rozm...

Magazyny samoobsługowe - dla kogo? Zalety usług self-storage

Magazyny samoobsługowe - dla kogo? Zalety usług self-storage
Tradycyjne magazynowanie może nie sprawdzać się w przypadku małych firm, ze względu na wysokie koszty utrzymania. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się magazyny samoobsługowe, które cechuje elastyczność oraz kontrola nad wydatkami.

Problemy branży transportowej

Problemy branży transportowej
Wpływ globalnych kryzysów znacząco oddziałuje na gospodarkę, w tym sektor transportowy. Firmy produkcyjne również rejestrują zmniejszony popyt, ze względu na inflację, przez co próbują zmniejszać koszty, najczęściej oszczędzając na transporcie.

Outsourcing w branży TSL

Outsourcing w branży TSL
Wiele przedsiębiorstw decyduje się na przekazanie pewnej części zadań firmom zewnętrznym. Dzięki takiej decyzji firmy minimalizują koszty oraz zwiększają efektywność swojej działalności, skupiając się konkretnych procesach wewnętrznych.

Model SaaS vs On premise

Model SaaS vs On premise
Model On premise to oprogramowanie lokalne, instalowane bezpośrednio na serwerach wewnętrznych klienta. Przeciwieństwem jest model SaaS, który udostępniany klientom jest za pomocą internetu. Wybór między modelami zależy od indywidualnych potrzeb danej firmy.

Zalety transportu całopojazdowego

Zalety transportu całopojazdowego
W transporcie całopojazdowym zleceniodawca płaci za całą przestrzeń ładunkową, niezależnie do tego, ile dany towar zajmie miejsca w odróżnieniu od transportu drobnicowego. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści dla przewoźnika oraz klienta.

Organizacja transportu morskiego

Organizacja transportu morskiego
Transport morski w imporcie międzynarodowym jest niezwykle istotny. Pozwala na ekonomiczne i bezpieczne przetransportowanie różnego rodzaju towarów w ogromnych ilościach. Organizacją transportu morskiego zajmują się spedytorzy morscy.

Wpływ sztucznej inteligencji na branżę TSL

Wpływ sztucznej inteligencji na branżę TSL
Sztuczna inteligencja (SI) odgrywa coraz większy wpływ na wiele obszarów gospodarki. Przyczynia się to bezpośrednio do wzrostu wydajności i rozwoju m.in. branży transportowej, logistycznej, a nawet spedycyjnej.

Wyzwania sezonu wakacyjnego w branży TSL

Wyzwania sezonu wakacyjnego w branży TSL
Każda branża ma swoją sezonowość. W transporcie drogowym jest to okres wakacji, ze względu na sezon urlopowy. Skutkiem tego jest spadek liczby dostępnych aut i kierowców na rynku. Jednak to nie jedyne wyzwanie logistyczne w okresie letnim.

Jak uniknąć opóźnień w dostawie towaru?

Jak uniknąć opóźnień w dostawie towaru?
Odpowiednio zorganizowana logistyka firmy to podstawa współczesnego przedsiębiorstwa. Terminowe dostawy zwiększają zadowolenie klientów oraz minimalizują ryzyko dodatkowych kosztów. Mimo to opóźnienia nadal są częstym zjawiskiem w transporcie.

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - CZERWIEC 2023

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - CZERWIEC 2023
Nowe funkcje oraz udoskonalenia wprowadzone w czerwcu 2023

Transport paneli fotowoltaicznych

Transport paneli fotowoltaicznych
Panele fotowoltaiczne są wykonane z kruchych tworzyw, które łatwo ulegają uszkodzeniom. Mikropęknięcia lub zarysowania mogą w późniejszym czasie skutkować mniejszą wydajnością urządzenia. Dlatego istotnym aspektem podczas planowania transportu paneli, jest ich odpowiednie zabezpieczenie.

Rodzaje i wymiary kontenerów morskich

Rodzaje i wymiary kontenerów morskich
W transporcie morskim kontenery są najczęściej wykorzystywane jako przestrzeń ładunkowa. Różnią się jednak od siebie wymiarami i przeznaczeniem.

Logistyka w branży spożywczej

Logistyka w branży spożywczej
Branża spożywcza na co dzień zmaga się z wieloma wyzwaniami. Jednymi z nich jest magazynowanie i organizacja transportu towarów FMCG (Fast Moving Consumer Goods), czyli szybkozbywalne dobra, zazwyczaj z krótką datą ważności. Taka specyfika branży wymaga dokładnego planowania logistycznego.

Transport doładunkowy - wady i zalety

Transport doładunkowy - wady i zalety
Transport doładunkowy (LTL - Less Truck Load) oznacza przewóz towarów, które zajmują jedynie część przestrzeni ładunkowej, która podzielona jest na kilku różnych nabywców. Transport LTL ma wiele zalet, m.in. pozwala na zmniejszenie kosztów dostawy.

Jak działa truck platooning oraz jakie korzyści niesie?

Jak działa truck platooning oraz jakie korzyści niesie?
Według raportów w ostatnich latach wciąż brakuje kierowców zawodowych w transporcie drogowym. Jednym z możliwych rozwiązań może okazać się truck platooning. Polega na połączeniu kilku samochodów ciężarowych, tak aby wszystkie były prowadzone zdalnie w kolumnie tylko przez jednego kierowcę.

Zawód kierowca - specyfika pracy

Zawód kierowca - specyfika pracy
Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego w tym roku przypada na 12 maja. Z tej okazji warto przypomnieć kilka faktów na temat pracy kierowcy, ponieważ jest to bardzo odpowiedzialny i wymagający zawód. Ponadto niezwykle potrzebny, iż dzięki kierowcom cały łańcuch logistyczny działa prawidłowo.

Jak zaplanować rozmieszczenie towaru na magazynie?

Jak zaplanować rozmieszczenie towaru na magazynie?
Odpowiednie rozmieszczenie produktów na magazynie przyspiesza cały proces przepływu towarów. Istnieje kilka kryteriów oraz strategii planowania, na podstawie których ustala się odpowiednie miejsce do składowania danego asortymentu.

ITS - inteligentny system transportowy

ITS - inteligentny system transportowy
Inteligentny system transportowy (ITS - Intelligent Transport Systems) to narzędzie zwiększające przepustowość dróg oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Jest to możliwe dzięki połączeniu m.in. systemów telekomunikacyjnych i informatycznych.

Cross-docking - jak działa, etapy, rodzaje, wady i zalety.

Cross-docking - jak działa, etapy, rodzaje, wady i zalety.
Cross-docking inaczej zwany interdokowaniem to nowoczesny sposób na zarządzanie i dystrybucję towarów, dzięki któremu ogranicza się proces magazynowania do minimum. Dostawa towaru jest zaplanowana w taki sposób, aby zaraz po przejęciu od dystrybutora została wysłana dalej do klienta.

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - MARZEC 2023

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - MARZEC 2023
Nowe funkcje oraz udoskonalenia wprowadzone w marcu 2023

Na czym polega łańcuch dostaw?

Na czym polega łańcuch dostaw?
Łańcuch dostaw to złożony proces, na który składa się wiele etapów i czynności. W odróżnieniu od logistyki, zajmującej się magazynowaniem i transportem towaru, składa się również m.in. z planowania i projektowania produktu, kontroli jakości towaru oraz jego promocji.

Zawód logistyk - kim jest i czym się zajmuje?

Zawód logistyk - kim jest i czym się zajmuje?
Kierunki transportowo - logistyczne wśród uczniów i studentów cieszą się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem. Mimo dużej popularności, zapotrzebowanie na specjalistów ds. logistyki stale rośnie w związku z rozwojem m.in. handlu internetowego.

Transport kolejowy towarów - wady i zalety

Transport kolejowy towarów - wady i zalety
Transport kolejowy jest korzystną cenowo i ekologiczną alternatywą m.in. dla transportu towarów drogą lotniczą. Ponadto charakteryzuje się bezpieczeństwem ładunków podczas przewozu.

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - LUTY 2023

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - LUTY 2023
Nowe funkcje i udoskonalenia wprowadzone w lutym 2023

Transport lotniczy - wady i zalety

Transport lotniczy - wady i zalety
Transport lotniczy jest specyficzną formą przewozu towarów. Ze względu na wysokie koszty transportu jest nadal rzadko wykorzystywany, jednak niezbędny, gdy towar trzeba przetransportować w możliwie jak najkrótszym czasie.

Urządzenia umożliwiające załadunek i rozładunek towaru

Urządzenia umożliwiające załadunek i rozładunek towaru
Ręczny załadunek i rozładunek towarów w branży TSL jest obecnie bardzo rzadko praktykowany. Zazwyczaj przedsiębiorstwa posiadają urządzenia ułatwiające oba procesy. Dzięki temu praca jest wykonana sprawnie, a towar jest bezpiecznie przenoszony.

Transport w branży meblarskiej

Transport w branży meblarskiej
Przewóz mebli jest dosyć skomplikowanym procesem, ze względu na niestandardowe wymiary, przez co trudno tego typu ładunki bezpiecznie załadować, jak i rozładować. Dodatkowe wyzwanie stanowi odpowiednie zabezpieczenie mebli, tak aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu.

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - STYCZEŃ 2023

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - STYCZEŃ 2023
Nowe funkcje i udoskonalenia wprowadzone w styczniu 2023

Nowoczesne technologie w transporcie i logistyce

Nowoczesne technologie w transporcie i logistyce
Nowoczesna logistyka stawia na narzędzia, które pozwalają na usprawnienie procesów wysyłkowych towaru oraz optymalizację transportu ładunków. Takimi rozwiązaniami są m.in. robotyzacja i automatyzacja magazynów oraz najnowsze systemy informatyczne.

Transport drogowy towarów niebezpiecznych

Transport drogowy towarów niebezpiecznych
Ładunki niebezpieczne wymagają specjalnego przygotowania ze względu na potencjalne zagrożenie, jakie stwarzają. Przed transportem należy zabezpieczyć i oznakować towar zgodnie z obowiązującymi przepisami ADR.

Ekologiczne rozwiązania w logistyce

Ekologiczne rozwiązania w logistyce
Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań może być sporym wyzwaniem dla firm, jednak istnieje wiele sposób na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

Rodzaje załadunków w transporcie drogowym - o czym warto pamiętać?

Rodzaje załadunków w transporcie drogowym - o czym warto pamiętać?
Sposób załadunku jest zależny od rodzaju transportowanego towaru. Na podstawie parametrów ładunku dobiera się odpowiedni pojazd, który będzie następnie w określony sposób ładowany. Wyróżniamy kilka możliwości załadunku: górą, bokiem lub tyłem.

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - GRUDZIEŃ

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - GRUDZIEŃ
Nowe funkcje oraz udoskonalenia wprowadzone w grudniu 2022

Magazynowanie towarów

Magazynowanie towarów
Proces magazynowania może wydawać się prosty, jednak składa się z kilku etapów. Ponadto istnieje wiele sposób zarządzania magazynem, w zależności od jego rodzaju. Składowanie towarów wymaga więc odpowiedniej organizacji oraz wyposażenia magazynu.

Jak zabezpieczyć ładunki przed transportem?

Jak zabezpieczyć ładunki przed transportem?
Odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu jest niezwykle ważne nie tylko po to, aby towar nie uległ zniszczeniu, ale także, by zapewnić bezpieczeństwo kierowcy, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Smartload dla szkół i uczelni

Smartload dla szkół i uczelni
Na etapie nauki warto poznać narzędzia, które są wykorzystywane na co dzień w branży TSL. To w przyszłości znacząco usprawni pracę, jak i podniesie wartość pracownika. Jednym z takich narzędzi są aplikacje do planowania załadunku.

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - LISTOPAD

PODSUMOWANIE NOWOŚCI - LISTOPAD
Nowe funkcje oraz udoskonalenia wprowadzone w listopadzie 2022

Słownik TSL - zwroty używane w branży

Słownik TSL - zwroty używane w branży
Specjaliści pracujący w branży TSL do codziennej komunikacji używają fachowych pojęć i skrótów. Jeśli chcemy uniknąć nieporozumień podczas pracy, warto zapoznać się z najczęściej używanymi zwrotami.

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy!