Idź do głównej treści

Dlaczego warto korzystać z planera załadunku 3D?

Dlaczego warto korzystać z planera załadunku 3D?

Planowanie załadunku 3D to proces tworzenia graficznej reprezentacji przestrzeni, w której ładunek może być umieszczony na pojeździe, kontenerze, palecie lub przestrzeni własnej. Aplikacja do planowania załadunku jest niezwykle przydatna w branży logistycznej, transportowej oraz produkcyjnej. Oprogramowanie przynosi wiele korzyści dla całego przedsiębiorstwa od optymalizacji przestrzeni ładunkowej, redukcji kosztów po wzrost efektywności pracy. 

Wizualizacja załadunku dokładnie odzwierciedla wymiary naczepy, kontenera morskiego oraz palety. Umożliwia to szybkie sprawdzenie, ile miejsca zajmie dany towar. Dzięki temu można oszacować, wstępne koszty transportu. Wystarczy wybrać przestrzeń ładunkową, następnie dodać towar i swoje poprawki. Gotowy projekt można udostępnić lub wydrukować i przekazać współpracownikom. 

Dlaczego warto korzystać z planera załadunku 3D? 

Optymalizacja tras i załadunku planer pomaga zoptymalizować sposób załadunku, co może znacząco obniżyć koszty transportu poprzez zmniejszenie potrzebnej przestrzeni ładunkowej dla danego towaru. Umożliwia to oszacowanie, ile będzie kosztować dany transport i jak najlepiej rozmieścić go na wybranej przestrzeni ładunkowej. Ponadto, odpowiednie zaplanowanie rozmieszczenia ładunku minimalizuje ryzyko uszkodzenia towaru i zwiększa bezpieczeństwo podczas transportu.  Zwiększenie efektywności pracy dzięki zredukowaniu czasu, który należy poświęcić na planowanie załadunku w tradycyjny sposób. Ponadto aplikacja może pomóc ograniczyć ewentualne błędy podczas liczenia metodą papier-ołówek. Możliwość integracji z innymi systemami, takimi jak systemy zarządzania flotą czy systemy ERP, co ułatwia wymianę danych w firmie i wpływa na jakość pracy. Unikanie przeciążenia osi pojazdu, dzięki wizualizacji z opcją dodania osi, można kontrolować nacisk na poszczególne osie. Jest to niezwykle istotne z uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nieprzestrzeganie norm, w przypadku kontroli drogowej będzie skutkowało karą finansową. Nalęży pamiętać także o przestrzeganiu wytycznych dotyczących pakowania i układania towaru. W zależności od rodzaju transportowanego towaru i wymagań logistycznych, istnieją różne zasady i techniki pakowania, których należy przestrzegać podczas załadunku. Może to obejmować kwestie takie jak stabilizacja ładunku, zabezpieczenie przed uszkodzeniami czy równomierne rozłożenie obciążenia. Dzięki aplikacji, w łatwy sposób można sprawdzić, jaki sposób będzie optymalny. Redukcja kosztów dzięki optymalnemu wykorzystaniu przestrzeni ładunkowej możliwe jest zminimalizowanie liczby pustych przebiegów oraz zużycia paliwa, co przekłada się na obniżenie kosztów transportu. Ponadto, planer pozwala na szacowanie czasu, który będzie potrzeby na załadunek oraz kosztów z tym związanych. Unikanie problemów podczas transportu odpowiednie planowanie załadunku pozwala uniknąć sytuacji, w których niektóre towary są źle ułożone lub przemieszczają się podczas transportu, co może prowadzić do uszkodzeń lub strat. Dodatkowo ułożenie towaru w odpowiedniej kolejności minimalizuje konieczność przeładunku, w przypadku transportu doładunkowego. Dzięki ułożeniu towaru zgodnie z kolejnością do klienta zmniejsza się czas konieczny do przebycia danej trasy. 

Fragment zrzutu z ekranu z aplikacji Smartload.

Dla kogo jest planer załadunku 3D?

Aplikacja Smartload jest przydatna dla wszystkich osób, które planują załadunek na różnorodnych przestrzeniach ładunkowych. Z planera załadunku korzystają na co dzień firmy związane z branżą TSL jak spedytorzy, logistycy, planiści a nawet kierowcy. Ponadto, planer załadunku wykorzystują różnorodne branże produkcyjne od spożywczej po meblarskie. Nawet na magazynie Smartload, może okazać się pomocnym narzędziem, ponieważ można stworzyć wizualizację, również fragmentu magazynu. Dodatkowo szkoły i uczelnie mogą wykorzystywać aplikację do planowania załadunku, jako praktyczne narzędzie podczas nauki i zajęć. Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem takiego rozwiązania w swojej organizacji lub indywidualnie, zarejestruj się! Smartload oferuje bezpłatny i niezobowiązujący 14-dniowy okres próbny dla nowych użytkowników.