Idź do głównej treści

Instrukcja użytkownika

Aby korzystać z Smartload, należy się zalogować. Jeśli nie masz konta - zarejestruj się. Wystarczy kliknąć “Zaloguj się” w prawym górnym rogu ekranu. Możesz także użyć przycisku “Wypróbuj za darmo” w lewym dolnym rogu strony.

 

 

Następnie, po kliknięciu jednego z przycisków przejdziemy do okienka logowania i rejestracji. Aby założyć konto należy kliknąć “Tworzę nowe konto” lub zalogować się za pomocą jednej z poniższych opcji.

 

 

W przypadku rejestracji za pośrednictwem e-maila, otrzymasz na swoją skrzynkę mailową, wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Po potwierdzeniu linku, możesz przejść do pracy w aplikacji.

 

DODAWANIE PROJEKTU

1. Po otworzeniu aplikacji wyświetla się panel, w którym możesz rozpocząć nowy projekt. W tym celu należy kliknąć przycisk “Nowy projekt”. Gdy utworzymy kilka projektów możemy je później w łatwy sposób wyszukać za pomocą filtrów, które znajdują się u góry strony.

 

 

2. Następnie dodaj nazwę projektu i kliknij “Zapisz”.

 

 

3. Po zapisaniu kliknij w nazwę utworzonego projektu, aby rozpocząć pracę.

 

 

WYBÓR PRZESTRZENI ŁADUNKOWEJ

1. Aby wybrać przestrzeń załadunkową należy kliknąć “PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA” a następnie typ pojazdu. Do wyboru masz pojazdy typowe oraz własne.

 

   

 

2. Po kliknięciu w pojazdy “Typowe” rozwija się lista pojazdów o standardowych wymiarach, które pojawiają się najczęściej na rynku transportowym. Wybierz jeden z nich a następnie kliknij “Zatwierdź pojazd”. Masz do wyboru również “Kontener” oraz “Paleta”.

 

 

3. Klikając w pojazdy “Własne” możesz zdefiniować swój pojazd. Aby skorzystać z tej opcji będąc już w zakładce “Typowe” możesz kliknąć “Wróć do własne” w prawym górnym rogu okna. Sekcja “Dodatkowa przestrzeń ładunkowa” służy do obsługi zestawów przestrzennych tzw. Tandemów, czyli umożliwia zdefiniowanie dwóch przestrzeni ładunkowych dla jednego pojazdu.

 

 

4. Po zatwierdzeniu jednego z pojazdów możesz dodać kolejny, w ten sam sposób. Możesz przełączać widok pomiędzy pojazdami klikając na ich nazwę w dolnym pasku zadań. Tutaj również zobaczysz, ile miejsca jest już zajęte, a ile wolnej przestrzeni ładunkowej pozostało, liczbę palet oraz wagę ładunku.

 

 

DODAWANIE ŁADUNKU

1. Wybierając ładunek “Typowy” rozwinie się lista, z której możesz wybrać rozmiary ładunku poprzez kliknięcie na konkretny rodzaj.

 

 

2. Dzięki zakładce “Dostosuj wymiary” możesz wpisać ręcznie wymiary swojego ładunku. Przycisk “Dostosuj kolor” pozwala na oznaczenie różnego rodzaju towarów.

 

 

3. Klikając w “Dostosuj piętrowalność” możesz ustawić pięrtowalność ładunku. “Całkowita” piętrowalność oznacza, że możesz układać inne ładunki pod lub nad wybraną paletą (ładunek nr 3). “Aktywna” - to taka, którą można postawić na innej piętrowalnej palecie (ładunek nr 1). “Pasywna” - to taka, na której można postawić inną paletę (ładunek nr 2).

 

 

4. “Dostosuj wystawanie” - ustaw za pomocą przesunięcia suwaka.

 

 

Wystawanie - określenie ile procent może wystawać ładunek spiętrowany nad innym ładunkiem, aby nie opadł na dól (aby "nie spadł")
0% - ładunek nie może wystawać
40% - ładunek spadnie dopiero, gdy będzie wystawać więcej niż 40%
Dotyczy któregokolwiek z wymiarów - długość oraz szerokość.

5. Aby dodawać ładunki kliknij przycisk strzałki w górę, aby zmniejszyć - strzałkę w dół.
Możesz również wpisać ręcznie ilość towaru.
Skrót “AKT” oznacza rodzaj piętrowalności “Aktywny”.