Idź do głównej treści

Smartload dla szkół i uczelni

Smartload dla szkół i uczelni

Sektor transportu, spedycji oraz logistyki nieustannie się rozwija, a co za tym idzie, rynek pracy potrzebuje ciągle nowych pracowników, dlatego wielu młodych ludzi decyduje się na edukację w tym kierunku. Na etapie nauki warto poznać narzędzia, które są wykorzystywane na co dzień w branży. To w przyszłości znacząco usprawni pracę, jak i podniesie wartość pracownika. Jednym z takich narzędzi są aplikacje do planowania załadunku. 

Czym jest Smartload? 

Smartload to aplikacja, która umożliwia zaplanowanie optymalnego sposobu rozmieszczenia ładunków na dowolnej naczepie, kontenerze lub palecie. Program pozwala na stworzenie wizualizacji, dzięki której użytkownik może sprawdzić, na jakiej przestrzeni ładunkowej oraz w jaki sposób najlepiej rozmieścić dany towar. Rozwiązanie to znacząco usprawnia pracę, w porównaniu z tradycyjnymi sposobami obliczania metrów ładownych. 

Smartload umożliwia sprawdzenie:

  • Ile metrów ładownych zajmuje dany ładunek oraz ile jeszcze miejsca zostanie 
  • Czy ładunki nie przekraczają maksymalnego obciążenia pojazdu 
  • W jaki sposób zaplanować załadunek, aby nie obciążał osi pojazdu
  • Jak optymalnie rozmieścić towar
  • Jakiej przestrzeni ładunkowej użyć do przetransportowania danego towaru

Korzyści:

  • Studenci i uczniowie mogą więc ćwiczyć m.in. obliczanie metrów ładownych towaru w tradycyjny sposób (papier i ołówek), a następnie sprawdzić swoje wyniki w aplikacji. 
  • W ramach sprawdzenia zadania, w łatwy sposób można udostępnić lub przesłać projekt do osoby prowadzącej zajęcia. 
  • Wykorzystanie aplikacji podczas zajęć zwiększa ich atrakcyjność, wiedza jest lepiej i szybciej przyswajana przez studentów/uczniów. 
  • Sprawdzenie w praktyce, jak wygląda część pracy planisty, logistyka, czy spedytora.

Jak działa i ile kosztuje?

Smartload jest dostępny w wersji premium, co oznacza, że użytkownik może korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji, które są nieustannie udoskonalane. Jeśli szkoła/uczelnia zdecyduje się na zakup aplikacji, osoba prowadząca zajęcia otrzymuje dostęp do konta administratora, w którym może dodać lub usunąć konta uczniów/studentów. Dzięki temu, gdy grupa uczniów/studentów się zmienia, w łatwy sposób można przekazywać im dostęp do programu. Po dodaniu subkonta na adres e-mail uczenia/studenta przychodzi link do ustawienia hasła. Aplikacji nie trzeba instalować, wystarczy mieć dostęp do internetu i otworzyć program w przeglądarce (zalecamy Google Chrome). Dzięki takiemu rozwiązaniu uczniowie/studenci mogą stworzyć projekt w domu lub dokończyć zadanie rozpoczęte podczas zajęć. 

Ceny pakietów dla szkół i uczelni są indywidualnie ustalane w zależności od liczby stanowisk, ponadto są korzystniejsze niż w przypadku firm. Zachęcamy do kontaktu!

Więcej informacji na temat aplikacji znajdą Państwo również w naszej instrukcji.

 

Przeczytaj także: Słownik TSL - zwroty używane w branży