Idź do głównej treści

Planowanie załadunku drobnicowego - funkcja dla FMCG

Planowanie załadunku drobnicowego - funkcja dla FMCG

Nowa funkcja dla transportu drobnicowego i branży FMCG

Optymalne rozmieszczenie palet na busie lub pojeździe ciężarowym to główny problem w logistyce i spedycji, który rozwiązuje program Smartload. Co jednak gdy powstaje kwestia rozmieszczenia ładunków drobnicowych wewnątrz samej palety?

W takim przypadku przestrzenią ładunkową, zamiast pojazdu, staje się sama paleta np. Paleta Euro. Smartload.pl wychodzi naprzeciw takiej potrzebie. Dzięki nowej funkcji dla FMCG powstała możliwość szybkiego określenia, ile palet danego typu potrzeba do załadowania wielu ładunków drobnicowych.

Przykład:
Hurtownia owoców otrzymała zamówienie na 10 paczek bananów, 10 paczek jabłek, 10 paczek pomarańczy.
Każdy typ to inny wymiar paczki, zatem mamy tu 3 wymiary paczek drobnicowych.

Podstawowy workflow przy takim zagadnieniu polega na tym, że sprzedawca przekazuje magazynierowi listę paczek, magazynier ładuje towary na palety i po załadowaniu paczek na palety podaje, ile palet jest potrzebne. Sprzedawca może zacząć pracować nad zamówieniem transportu dopiero po czasie fizycznego załadunku przez magazyniera, co opóźnia organizację transportu. Jak powszechnie wiadomo w transporcie liczy się każda minuta, zatem transport zamówiony rano lub po godzinie 15.00 może diametralnie różnić się ceną i terminem dostawy.

Łatwo sobie wyobrazić, że w przypadku dużej liczby różnych paczek może upłynąć wiele godzin, zanim magazynier poda sprzedawcy ile palet trzeba zarezerwować na zamówienie, co znacząco opóźnić może realizację zamówienia.

Użycie funkcji drobnicowej Smartload rozwiązuje ten problem. Wyznaczenie liczby potrzebnych palet dla zamówienia drobnicowego trwa kilka minut i pozwala wycenić i zorganizować transport już na wczesnym etapie realizacji zamówienia.

KROK 1 - wybór przestrzeni ładunkowej "Paleta Euro" i dodanie paczek
Użytkownik wybrał Paletę Euro oraz dodał 3 rodzaje paczek:
Banany 80x50x40 cm
Jabłka 20x30x10 cm
Pomarańcze 60x50x25 cm

Wizualizacja wskazuje, że paczki przekroczyły 1 paletę, więc pojawia się zielony przycisk "Użyj jednego typu przestrzeni ładunkowej". Wystarczy go użyć, by dowiedzieć się ile palet jest potrzebnych dla tych paczek.




KROK 2 - liczba potrzebnych palet zostaje wyświetlona w oknie modalnym (popupie)
System podaje liczbę palet i pozwala pobrać raport XLS, który prezentuje dane załadunku.

 

KROK 3 - dane załadunku drobnicowego można teraz pobrać do XLSx


Wypróbuj za darmo >>

 

Przeczytaj także: Logistyka w branży spożywczej