Idź do głównej treści

Transport w branży meblarskiej

Transport w branży meblarskiej

Przewóz mebli, okien oraz akcesoriów dekoracyjnych jest dosyć skomplikowanym procesem, ze względu na niestandardowe wymiary, przez co trudno tego typu ładunki bezpiecznie załadować, jak i rozładować. Dodatkowe wyzwanie stanowi odpowiednie zabezpieczenie mebli, tak aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu. 

Rozwiązania stosowane w branży meblarskiej

Rozwiązaniem branży meblarskiej na gabarytowe ładunki jest najczęściej ich rozłożenie mniejsze paczki, łatwiejsze do przetransportowania. Zajmują one mniej miejsca a małe elementy łatwiej zabezpieczyć np. folią bąbelkową i stretchem. Warto również zadbać o dodatkowe zabezpieczenia w postaci mat antypoślizgowych. W przypadku mebli, których nie można podzielić na mniejsze elementy jako dodatkowe zabezpieczenie wykorzystuje się pasy transportowe. Często podczas organizacji załadunku planiści pamiętają o zostawieniu odstępów pomiędzy poszczególnymi ładunkami, dzięki temu minimalizuje się ryzyko uszkodzeń towaru. Organizacja dostawy okien jest jeszcze bardziej wymagająca niż w przypadku mebli z uwagi na kruchość tego produktu. Warto w tym przypadku zadbać o dodatkowe zabezpieczenie szkła w postaci folii, ponieważ fabryczne osłony mogą okazać się niewystarczające. Okna transportuje się zazwyczaj w pozycji pionowej, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia. Część firm odziela także okna od siebie przy użyciu np. specjalnych piankowych przekładek, które dodatkowo zabezpieczają szkło przed stłuczeniem. Ponadto, wykorzystuje się drewniane lub metalowe stojaki, które są pomocne podczas załadunku i rozładunku okien. W przypadku przewozu tafli szkła zazwyczaj wymagany jest specjalny rodzaj naczepy typu inloader, który zapewnia bezpieczny transport, ze względu na swoją specyficzną budowę. 

Przeczytaj także: Jak zabezpieczyć ładunki przed transportem?

Organizacja transportu mebli i okien

Odpowiednie zabezpiecznie towaru w połączeniu z jego optymalnym rozmieszczeniem gwarantuje bezpieczeństwo ładunków podczas transportu. Stworzenie profesjonalnego planu załadunku towarów o niestandardowych wymiarach tradycyjnymi sposobami jest bardzo trudna i czasochłonna. Warto więc skorzystać z nowoczesnych rozwiązań w postaci wizualizacji 3D. Aplikacja Smartload to planer załadunku, który posiada wiele funkcji przydatnych m.in. w branży meblarskiej. Istnieje możliwość zaimportowania do programu wcześniej stworzonego pliku z listą ładunków własnych, aby nie tracić czasu na ręczne wpisywanie niestandardowych wymiarów. Po implementacji paczek, na wizualizacji można dodać siatkę i miarę, która umożliwia precyzyjne układanie wąskich ładunków np. ścian czy okien. W ten sposób można z dużą dokładnością ustalić odległości od pozostałych elementów. Ponadto projekt będzie bardziej czytelny, również dzięki opcji ustawienia oznaczeń i pogrupowania ładunków. Dzięki stałej współpracy z firmami produkującymi stworzyliśmy także funkcję precyzyjnego zmierzenia pozostałego wolnego miejsca na wybranej przestrzeni ładunkowej. Ułatwia to sprawdzenie, ile paczek może zmieścić się jeszcze na naczepie. Zachęcamy do rejestracji i skorzystania z 14 dniowego okresu próbnego!

 

Przykładowa wizualizacja z włączoną siatką i miarą oraz opcją zmierzenia pozostałego wolnego miejsca. 

SKORZYSTAJ Z DARMOWEGO OKRESU PRÓBNEGO >>